Skip to content

Wymiana oleju w skrzyni DSG

Dlaczego warto robić to regularnie?

Jeśli olej w skrzyni biegów jest zanieczyszczony, może to spowodować jej przegrzanie lub spalenie sprzęgła. Co prowadzi do niewłaściwej zmiany biegów, utraty mocy lub uszkodzenia skrzyni.

Olej należy wymieniać zgodnie z zalecanymi przez producenta terminami, lub jeśli olej wydaje się być zanieczyszczony czy przepalony.

Wymieniając olej w DSG, zapewniasz swojej Škodzie utrzymanie odpowiednich parametrów pracy, a więc odpowiedniego smarowania, przenoszenia obciążeń oraz odprowadzania ciepła oraz oczyszczania skrzyni z zanieczyszczeń, a tym samym wydłużoną jej trwałość.

Olej ulega starzeniu, ponieważ poddawany jest wysokim temperaturom i procesom chemicznym. Jeśli nie zostanie wymieniony, podobnie jak w przypadku oleju silnikowego, w pewnym momencie jego parametry mogą być niewystarczające dla zapewnienia prawidłowego działania smarowanych elementów, które zaczną się ścierać.

Profesjonalna usługa

Zlecając wymianę oleju w skrzyni DSG Autoryzowanemu Serwisowi Škoda, masz pewność właściwie przeprowadzonej usługi oraz wykorzystania jakościowych i dopasowanych do Twojego samochodu produktów.

Większa wydajność

Regularna wymiana oleju w skrzyni DSG pozytywnie wpływa na jej wydajność oraz stan techniczny, przedłużając żywotność całego podzespołu. 

Właściwe funkcjonowanie

Zadaniem oleju w skrzyni DSG jest odpowiednie smarowanie, przenoszenie obciążeń oraz odprowadzanie ciepła. Jego wymiana jest więc niezbędna do utrzymywania właściwego funkcjonowania elementów i unikania ich usterek.

Umów wizytę w serwisie